تاریخ انتشار : 1400/12/18 13:33:37
افزایش آگهی‌های اینستاگرامی فروش خانه به قیمت ویژه
کد خبر: 1400-12-0023 ; افزایش آگهی‌های اینستاگرامی فروش خانه به قیمت ویژه

به گزارش صبا نفت و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، از مدت‌ها پیش واسطه‌های ملکی با ایجاد صفحات اینستاگرامی آگهی‌های فروش خانه را به فضای مجازی کشانده و حتی پیج‌های فروش خانه، مبالغی بیش از حق کمیسیون مشاوران املاک را برای آگهی‌های خود از خریداران دریافت می‌کنند.

از تابستان امسال که فروش اینستاگرامی املاک وارد بازار ملک شد تا همین هفته گذشته، آگهی‌های خانه‌های کلید نخورده در مناطق تهران به‌ویژه منطقه یک پایتخت با قیمتی بیشتر از رقم‌های موجود در دفاتر مشاوران املاکی به فروش می‌رفت.

فروش اینستاگرامی املاک موجب ایجاد حلقه جدیدی از واسطه گران می‌شد و قیمت تمام شده آپارتمان‌ها را گاهی تا ۲۰۰ میلیون تومان بیشتر افزایش می‌داد، اما صاحبان این پیج‌ها چند هفته‌ای می‌شود که هم بی خیال چشم پوشی از سود تبلیغات اینستاگرامی شده و هم واحدها را با قیمت‌های ویژه آگهی می‌کنند.

پیشروی بازار مسکن به سمت ثبات قطعی و افزایش قدرت چانه زنی مشتری

یک واسطه ملکی دراین باره به ایرنا می‌گوید: چشم انداز بازار مسکن به سمت ثبات قطعی همراه با افزایش قدرت چانه زنی مشتری پیش می‌رود، برای همین انتظار سودهای کلان از بازار مسکن به پایان رسیده است و بر همین اساس با افزایش آگهی‌های فروش خانه به قیمت ویژه به خصوص در منطقه یک پایتخت مواجه هستیم.

حجم بالایی از خریدهای ملک در منطقه یک پایتخت با هدف کسب سودهای چند صد میلیاردی انجام می‌شود و انتظار بهبود وضعیت اقتصادی کشور تحت تاثیر مذاکرات رفع تحریم‌ها، منجر به تلاش مالکان برای فروش ملک خود با قیمت‌های ویژه شده است.

چند روز پیش رییس اتحادیه املاک تهران به ایرنا گفت: خانه‌ها با قیمت چهار ماه پیش به فروش می‌رود و بعد از چندین سال که به صورت ماهانه افزایش قیمت بالای سه درصد را در مناطق مختلف تهران تجریه می‌کردیم، رشد قیمت خانه در بهمن ماه به صفر رسیده است.

وی تصریح‌کرد: اکنون خانه‌های گران اجاره نمی‌رود و فروشندگان ملک نیز حاضر هستند قبل از پایان سال واحدهای فروشی را با همان قیمت‌های چند ماه پیش به فروش برسانند.

آپارتمان‌های گران نوساز بیشترین فراوانی خانه‌های خالی در منطقه یک پایتخت را دارند و اکنون در هر برج از منطقه یک تهران، در هر طبقه بسته به متراژ یک تا ۲ واحد مسکونی خالی وجود دارد که برای فروش‌های گران‌تر کلیدنخورده نگه داشته می‌شود.

سرمایه‌گذاران‌ حاضر به فروش با قیمت ویژه شدند

تخلیه تدریجی حباب مسکن این روزها بیشتر در مناطقی نمود دارد که در چند سال اخیر بیشترین سود را از جو روانی در صنعت ساخت و ساز می‌برد.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد سرمایه‌گذارانی که در یک سال گذشته در مناطق پر سود ده تهران اقدام به خرید آپارتمان کرده‌اند، درحال حاضر یا قید فروش املاک خود را زده اند یا حاضر به فروش با قیمت ویژه و تخفیف هستند.

بازده سرمایه در بازار مسکن تحت تاثیر شرایط اقتصادی در بسیاری از مناطق پایتخت رو به کاهش است و معاملات نیز در بهمن ماه هشتپ هزار و ۵۳۲ فقره بود که در مقایسه با ماه قبل ۱۳ درصد کاهش یافته است.

همین رکود نسبی و عدم چشم اندار از شوک‌های منفی به بازار مسکن باعث شده است که شرایط موجود به مذاق سفته بازان خوش نیاید و سوداگران میزان واحدهای فروش ویژه خود را افزایش دهند.

بهمن ماه ۱۴۰۰ متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران ۳۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب چهار دهم و ۱۶.۴ درصد افزایش یافته است. بر اساس اعلام بانک مرکزی تعداد معاملات انجام شده نیز در این ماه حدود هشت‌هزار و ۵۰۰ فقره بود که نسبت به ماه قبل ۱۳.۱ درصد کاهش  و در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته ۱۱۷.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

کد خبر: 1400-12-0023


© شرکت مهندسی و ساختمانی صبا نفت

freebuild

تماس با ما

تماس با ما : 8-88600633-021
ایمیل : info@sabanaft.com

freebuild

آدرس

تهران، میدان شیخ بهایی
خیابان ونک غربی، شماره 172

ما را دنبال کنید